Wspieramy zbiórkę Podkarpackie Dzieciom

Także w tym roku zaangażowaliśmy się w akcję Podkarpackie Dzieciom – Zostań naszym bohaterem!, współorganizowaną przez Fundację Iskierka. Celem zbiórki jest zebranie 100 tysięcy złotych na remont i doposażenie pracowni USG na oddziale Onkohematologii Dziecięcej w Szpitalu Klinicznym numer 2 w Rzeszowie.

Tegoroczna, piąta edycja akcji Podkarpackie Dzieciom, ze względu na obostrzenia sanitarne, wygląda zupełnie inaczej niż w poprzednich latach. Nie odbędzie się Podkarpacki Samorządowy Bal Charytatywny, podczas którego do zbiórki włączały się firmy. To jednak nie stanęło nam na przeszkodzie, aby ponownie pomóc dzieciom z podkarpacia.

Fundacja Iskierka za cel postawiła sobie zebrać 100 tysięcy złotych. Ta kwota pozwoli wyremontować i doposażyć dwie pracownie USG w szpitalu Klinicznym nr 2 w Rzeszowie. Na co dzień korzystają z nich mali pacjenci walczący z nowotworami. Plan zakłada gruntowny remont i modernizację pomieszczeń. Przyjazne otoczenie pozwoli choć trochę zredukować stres i strach, który towarzyszy małym wojownikom na co dzień.

Jak wesprzeć zbiórkę?

Od samego początku akcji patronuje marszałek województwa podkarpackiego – Władysław Ortyl. Do zbiórki może jednak, na wiele sposobów, dołączyć każdy. Wystarczy:

  1. Wpłacić dowolną kwotę za pośrednictwem strony podkarpackiedzieciom.pl.
  2. Wylicytować przedmioty i vouchery, przekazane przez firmy i osoby z podkarpacia, na antenie Radia Rzeszów lub za pośrednictwem serwisu Allegro. Może to być m.in.: przejażdżka zabytkowym samochodem, zestawy kosmetyków czy koszulka z autografami siatkarek KS DevelopRes Rzeszów.
  3. Zasilić skarbonkę, która znajduje się na parterze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, przy ulicy Cieplińskiego 4 (vis-avis portierni).

Czasy pandemii są dla wielu bardzo trudne. Pomocą, która nic nie kosztuje, jest udostępnienie informacji o akcji na swoich kanałach społecznościowych. W ten sposób jeszcze więcej osób dowie się o pomocy, której potrzebują mali pacjenci.

Akcja trwa do 28 lutego 2021 roku. Aktualny stopień wypełnienia skarbonki można śledzić na stronie podkarpackiedzieciom.pl.