Certyfikat ISO 22000:2005, ISO 9001:2015

Z przyjemnością informujemy, że w ramach cyklicznych, zewnętrznych audytów jednostki certyfikującej Centrum Certyfikacji Jakości Wojskowa Akademia Techniczna, potwierdzających zgodność naszego systemu zarządzania jakością z wymaganiami norm ISO otrzymaliśmy przedłużenie ważności naszych certyfikatów na zgodność z normami: ISO 9001:2015; ISO 22 000:2005.

Certyfikat ISO 9001:2015

Miło nam poinformować, że w związku z uzyskaniem pozytywnego wyniku audytu jednostki certyfikującej Centrum Certyfikacji Jakości Wojskowa Akademia Techniczna,

Olimp Laboratories uzyskał Certyfikat na zgodność z wymaganiami PN-EN ISO 9001:2015 w zakresie: Fizjologiczny  monitoring treningu sportowego, badania i ocena zdolności wysiłkowych, ocena predyspozycji energetycznych do uprawiania sportu, ocena wpływu treningu na skład ciała”

Certyfikat przyznany dla Pracowni Wysiłkowej.

Za nami druga edycja Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Nowoczesne terapie żywieniowe”

Celem konferencji, która cyklicznie odbywa się w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym firmy Olimp Laboratories jest edukowanie środowiska medycznego, w tym lekarzy onkologów, chirurgów, lekarzy medycyny paliatywnej, diabetologów, dietetyków, pielęgniarek, w zakresie właściwych terapii
i postępowania żywieniowego u chorych w poszczególnych sytuacjach klinicznych.

Problem niedożywienia pacjentów z chorobami przewlekłymi, szczególnie z chorobą onkologiczną, pacjentów długotrwale hospitalizowanych, po rozległych zabiegach chirurgicznych, w trakcie chemio i radioterapii jest ciągle obszarem, w którym potrzebne jest szerzenie i  budowanie świadomości. Ciągle 20% pacjentów onkologicznych umiera nie z powodu choroby czy terapii, ale z powodu niedożywienia.

Nieprzypadkowo na miejsce dyskusji wybrano Ośrodek Badawczo-Rozwojowy firmy Olimp Laboratories, gdzie przy tworzeniu nowych produktów korzysta się z badań naukowych oraz współpracuje się z największymi autorytetami z dziedziny żywienia i suplementacji.

– Od niemal 30 lat tworzymy produkty z wielką pasją, dbając o ich wysoką jakość. Dzięki takiemu podejściu zrewolucjonizowaliśmy technologię projektowania suplementów diety na świecie – takimi słowami przywitał gości Stanisław Jedliński, Prezes Olimp Laboratories wyrażając tym samym swoje zadowolenie z obecności w wydarzeniu tak znakomitych gości z kraju i ze świata. Prezes Jedliński opowiedział również o dotychczasowych osiągnięciach firmy, a także przedstawił dalsze plany rozwojowe, które mogą znacząco wpłynąć na komfort życia ludzi.

Misją firmy jest zapewnienie lepszego komfortu życia,  zdrowia i witalności ludzi. Jej realizacja możliwa jest dzięki rozwojowi współpracy naukowej z uniwersytetami i ośrodkami badawczymi, jak również dzięki ciągłym inwestycjom w zaplecze technologiczne. Olimp Laboratories stale powiększa swój potencjał naukowo–badawczy umożliwiający produkcję prawdziwie skutecznych i innowacyjnych farmaceutyków – dodał Stanisław Jedliński.

Podczas konferencji została zaprezentowana funkcjonalności sztucznego przewodu pokarmowego, który został zakupiony przez firmę Olimp Laboratories w 2018 roku. Niniejszy model to jedyny taki w Polsce i jeden z dziewięciu na świeci, który umożliwia przeprowadzanie zaawansowanych badań i eksperymentów.

– Sztuczny przewód pokarmowy to odwzorowanie naturalnego przewodu, znajdującego się w organizmie ludzkim. Dzięki tak zaawansowanej technologii możliwe jest rzeczywiste oddanie wyników badań realizowanych na organizmie ludzkim, co pozwala na wyeliminowanie niepożądanych zachowań. Realizowane przez Olimp Laboratories eksperymenty mogą okazać się przełomowe w opracowaniu innowacyjnych sposobów wspierania terapii i leczeniu chorób neurodegeneracyjnych, takich jak Alzheimer czy Parkinson – mówił dr Piotr Kaczka, Dyrektor ds. Naukowych i Produktów Leczniczych w Olimp Laboratories.

Uczestnicy konferencji mieli okazję osobiście zobaczyć i zapoznać się ze sposobem funkcjonowania tego innowacyjnego urządzenia.

W ramach  konferencji uczestnicy mogli wysłuchać szeregu bardzo merytorycznych wykładów, które poprowadzili najlepsi specjaliści w Polsce i Europie:

 • Prof. Stanisław Kłęk, Prezes Zarządu Głównego POLSPEN, specjalista chirurgii ogólnej, ordynator Szpitala Wielospecjalistycznego im. S. Dudrika w Skawinie,
 • Prof. Tomasz Banasiewicz, Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Gastroenterologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu,
 • dr n. med. Beata Mrozikiewicz Rakowska, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran,  ekspert w dziedzinie leczenia stopy cukrzycowej, adiunkt w Klinice Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,
 • dr hab. Marek Kucharzewski, Wiceprezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran,  Siemianowickie Centrum Leczenia Oparzeń, Śląski Uniwersytet Medyczny,
 • dr Magdalena Milewska, Warszawski Uniwersytet Medyczny,
 • dr Tomasz Blicharski, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Klinika Ortopedii i rehabilitacji w Lublinie,
 • prof. dr hab. Jacek Tabarkiewicz, Uniwersytet Rzeszowski, immunolog,
 • mgr Konrad Klekot, dietetyk Uniwersytet Rzeszowski, Olimp Labs.

Jednym z najbardziej istotnych wniosków niniejszej konferencji, jak również realizowanych badań i analiz jest fakt, iż niedożywienie pacjentów w różnych jednostkach chorobowych czy też ranami przewlekłymi jest nadal ogromnym problemem.

Dobór właściwych składników pożywienia, takich jak np. białko, l-arginina, określenia właściwego poziomu zapotrzebowania energetycznego, ciągle jest tematem, w którym zarówno lekarze jak i personel „najbliższy” pacjentowi, tj. dietetycy, pielęgniarki wymagają poszerzania wiedzy.

Jak stwierdziła Pani dr Beata Mrozikiewicz-Rakowska, Prezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran: Obecne wytyczne dotyczące opieki nad pacjentem z ranami nie było poruszonej kwestii żywienia. W tym roku, zespół ekspertów będzie opracowywał nowe zalecenia. Obowiązkowo znajdą się w nich wytyczne odnośnie właściwego żywienia pacjentów z ranami i ranami przewlekłymi, a także wytyczne dotyczące właściwego doboru składników pożywienia.

Wierzymy mocno, że poruszone tematy i przeprowadzone dyskusje podczas drugiej edycji Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Nowoczesne terapie żywieniowe” przełożą się na konkretne działania, które w niedalekiej przyszłości wpłyną na jakość realizowanych terapii i postępowania żywieniowego u chorych w poszczególnych sytuacjach klinicznych.

Firma Olimp Laboratories nagrodzona tytułem Solidna Firma 2018

Firma Olimp Laboratories od blisko 30 lat tworzy produkty z wielką pasją, dbając o ich wysoką jakość. Ciągłe doskonalenie i dążenie do perfekcji mamy w swoim DNA, dlatego też uzyskany tytuł Solidna Firma 2018 stanowiła dla nas ogromne wyróżnienie i motywację do dalszej i ciężkiej pracy w celu umacniania pozycji lidera wśród producentów suplementów diety na świecie.

Certyfikat Solidna Firma to potwierdzenie:

 • stabilnej sytuacji finansowej firmy,
 • realizacji Społecznej Odpowiedzialności Biznesu,
 • wysokich standardów załogi i zarządu firmy,
 • przynależności do grona znanych i cenionych firm.