Lider Województwa Podkarpackiego (X-krotny w latach 2009-2018)

Firma Olimp Laboratories Sp. z o. o. po raz kolejny otrzymała nagrodę Lider Województwa Podkarpackiego. To dziesiąte wyróżnienie z rzędu, które otrzymała nasza firma.

Lider Województwa Podkarpackiego to prestiżowe wyróżnienie dla firm, które posiadają najlepsze wyniki finansowe oraz osiągnięcia w aktywnej walce z bezrobociem.

Celem wyróżnienia jest:

  • podniesienie pozycji firmy w wyniku otrzymania z rąk Marszałka Województwa Podkarpackiego wyróżnienia na specjalnej uroczystości,
  • promocja firmy w mediach tj. radiu, TV i gazecie o zasięgu województwa podkarpackiego poprzez publikowanie informacji o uzyskanym wyróżnieniu,
  • podniesienie pozycji firmy w województwie, w Polsce i w świecie.

Olimp Labs realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

„Opracowanie i ocena skuteczności innowacyjnych suplementów diety w wyniku przebadania unikatowych szczepów bakterii probiotycznych i niestosowanych dotychczas mieszanek związków o działaniu antyglikacyjnym” – tak brzmi nazwa projektu, który firma Olimp Labs zrealizuje, korzystając z dofinasowania z Funduszy Europejskich.

Przedmiotem Projektu jest opracowanie trzech nowych produktów żywieniowych specjalnego przeznaczenia reprezentujących dwie grupy suplementów:

  • probiotyki/synbiotyki na bazie nowych, wyselekcjonowanych iniestosowanych dotychczas szczepów bakterii kwasu mlekowego ukierunkowanych na zmniejszenie dolegliwości oraz skutków ubocznych, a także obniżenie ryzyka występowania i opóźnienia rozwoju chorób neurodegeneracyjnych,
  • suplement wieloskładnikowy o działaniu antyglikacyjnym opóźniający rozwój i zmniejszający ryzyko występowania negatywnych następstw choroby metabolicznej.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju – https://www.ncbr.gov.pl/