Rozwój Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Olimp Laboratories Future Food 4.0.

News
Promotion of EU projects
21/12/2017

Projekt o wartości ponad 200 mln złotych jest efektem rozwoju Olimp Laboratories, która pozyskała na realizację inwestycji Future Food 4.0, ok 60 mln złotych z Funduszy Europejskich z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, nadzorowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Żywność funkcjonalna to globalny trend – według analityków szacunkowa wartość światowego rynku to ponad 11,5 miliarda USD. Firma dzięki rozbudowie już istniejącego, nowoczesnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego będzie w stanie konkurować z kolejnymi produktami na globalnych rynkach. Olimp Labs na przestrzeni najbliższych lat zainwestuje łącznie, w rozwój innowacyjnych technologii badawczych i produkcyjnych, ponad 200 mln złotych.

Aby wyroby spożywcze mogły być nazwane żywnością funkcjonalną powinny spełniać ściśle określone kryteria. Przede wszystkim musi posiadać ona udowodniony korzystny wpływ na przynajmniej jedną funkcję organizmu oraz przypominać postacią żywność konwencjonalną.

Projekt Future Food 4.0 współfinansowany jest przez program operacyjny Inteligentny Rozwój nadzorowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Około 60 mln zł uzyskanej dotacji stanowi istotny wkład w inwestycje wartą 200 mln złotych. Nowa część laboratoryjna oraz produkcyjna to nowe miejsca pracy dla wysokiej klasy specjalistów projektujących żywność przyszłości. Inwestycja to także transfer wiedzy i technologii na podkarpacie, który ma ogromne znaczenie dla rozwoju regionu jak i całej polskiej gospodarki.